| Yurisa a întrebat:

Hello! Cum pot include lactatele in dieta? As vrea sa slabesc putin, dar nu ma pot abtine de la lactate laughing iubesc branzeturile de mor laughing. Nu vreau sa renunt la ele, dar vreau sa slabesc. Precizez ca nu mananc multa paine (si cand mananc paine, mananc doar de secara, nu alba), mananc rar prajeli si dulciuri iar mancarea mea zilnica se regasesc supele, ciorbele si ton cu lamaie. Duc o viata destul de sedentara din cauza facultatii care ma forteaza sa stau intr-un singur loc si sa citesc zeci si zeci de pagini. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cand mananci salata poti sa adaugi si branza ori la micul dejun poti manca 1/2 ou/a fiert/e alaturi de o felie de branza

| QElenaBoghiu a răspuns:

Este important să incluzi în meniul zilnic laptele,brânza,iaurtul,îndeosebi pentru că sunt pline de substanţe nutritive care nu numai că te ajută să te menţii în formă, dar îţi dau şi energie. Ele sunt surse bune de proteine, vitamine din complexul B, zinc şi calciu, de care nu te poţi lipsi când vrei să slăbeşti

| PlutaruGabriel a răspuns:

Ai putea sa bei seara lapte cu o felie de paine cu gem