| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile sa imi cumpar pentru a putea invata mai bine si sa fiu atent la teme ca sa ma pot concentra am 16 ani si vreau sa invat mai bine ce imi puteti recomanda dau vot+funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta nu ai nevoie de pastile, ci de mai multa concentrare si mai mult timp oferit lectiilor. Renunta la TV si calculator in timpul saptamanii (complet) si redu convorbirile la mobil la maxim 10 minute si 3 sms-uri pe zi. Timpul castigat astfel foloseste-l pentru invatat

| doctoressa a răspuns:

Alege un produs care contine si lecitina, cum este MemoPlus. http://www.i-medic.ro/diete/suplimente/efectele-benefice-ale-lecitinei

| MMihai a răspuns:

Auto-voință, ( dacă ai auzit de așa ceva ).
Lecitina== administrată corect și nu în exces== și consumul de pește ar putea să ajute și ele într-o oarecare măsură.

| RB26DETT a răspuns:

Lecitina!

| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Iti recomand sa cumperi pastile (vitamine) care contin sau au mai mare concentratie de GINKO BILOBA SI LECITINA. De asemenea acceseaza lumeaplantelor.info. E un site foarte ok in care sunt "tratate" multe probleme de sanatate. Sper sa te ajute acest raspuns.