| anonim_4396 a întrebat:

Ce patesc daca beau spirt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Daca e Mona nu patesti nimic

| untu a răspuns:

Spirtul sau alcoolul medicinal nu este buna pentru baut pentru ca provoaca intoxicatie in organism care il duce spre coma alcoolica, apoi spre moarte! E un chin mare, distruge ficatul, scuipi sau vomiti sange, nu mai poti sa urinezi si mori imediat! Tocmai acum cateva zile mi-a murit un vecin!

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Mori

| Iunix a răspuns:

Deci, în primul rând nu mai bea, apoi contează și cât ai băut. Aș zice că nu vei pății ceva foarte grav deoarece am văzut pe net oameni ( bețivi...) care beau spirt și nu pățesc nimic. Dacă l-ai băut de curând îți poți băga degetele pe gât ca să vomiți și să elimini spirtul consumat.

| anonim_4396 explică (pentru Iunix):

Sunt curios de efectele lui doar
Nu ca as bea eu.

| Daniel2836 a răspuns:

Te îmbeți, sau chiar mori!

| Sorryeees a răspuns:

Nu glumes. Bunicul meu a baut spirt si a murit.Cauta pe net si ai sa gasesti rezultate gen:Spirtul ucigas, Mori daca bei spirt

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Daca vodka nu-i place ingerului, o da pe Mona.

| anonim_4396 explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Asa face ingerul Cruce

| MariaLarissa a răspuns:

Lcool etilic (care se vinde în comerț); p. ext. băutură alcoolică tare. ◊ Spirt de lemn = alcool metilic obținut la distilarea uscată a lemnului. Spirt medicinal = spirt folosit în medicină, mai ales ca dezinfectant extern, făcut impropriu pentru consumul alimentar prin adăugarea unei substanțe toxice. Spirt denaturat = alcool etilic denaturat.
Sa nu bei, te vei intoxica, si vei ajunge la spitale.

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsia007 a răspuns:

Te intoxici si poti sa mori

| anonim_4396 explică (pentru Alecsia007):

Excelent! Mersi!
Asta voiam sa aud

| br0ken a răspuns:

Nimic, dar iti sugerez sa il strecori prin paine ca sa scapi de albastru de metil. Have fun!winking