| 21ndstillachild a întrebat:

Ce se intampla daca beau spirt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe vremea mea spirtul se denatura cu sulfat de cupru (cunoscut ca piatra vanata). Ideea e ca piatra vanata e toxica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai poti face Dragoste si sex! Are legatura cu categoria asta?

| 21ndstillachild explică (pentru anonim_4396):

Normal ca are, de fapt n are nici cea mai mica legatura cu sanatatea,, de ce a fost mutata?!?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Spirtul nu este o bautura destinata consumului intern(alimentar) si poate provoca problemede sanatate.Intelegi? Numai bine.

| Ţăpeşu a răspuns:

Mori.

| liliacALB a răspuns:

NUMAI PENTRU UZ EXTERN! Depinde cat bei. Te imbeti, asta patesti. Spirtul contine alcool etilic concentrat. Restul ingredientelor nu sunt periculoase fata de alcoolul in sine. Poti ajunge pana la coma alcoolica daca bei mult, chiar si mai departe, Doamne fereste. Nu sfatuiesc pe nimeni, exista atatea bauturi bune la gust.

| DLeonard a răspuns:

Nu, nu poate sa iti provoace probleme de sanatate. Spirtul contine alcool. In cel mai rau caz poti ajunge intr-o coma alcolica. Daca tu vrei sa bei spirt este strict problema ta, dar nu te sfatuiesc pentru ca nu este bun la gust, in rest altceva rau nu poti patii.

| lea72 a răspuns:

Nu vrei sa stii.

| MariusZap69 a răspuns:

Vei orbii si corzile tale vocale vor vi distruse si vei muții