| SERIALS a întrebat:

Ce posibilitati si exercitii sunt ca sa imbunatatesc vederea, am undeva o miopie -1, 5 sau -1, 75? Port ochelari, ma simt naspa ca stau mult pe telefon, l-as arunca ca imi mananca timp si nu realizam asta inainte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: schimba-ti telefonul la unul cu butoane!
Pentru imbunatatirea vederii fa gimnastica de vedere cat mai multa! (dai cautare pe Google)

| mi25 a răspuns:

Cine spune ca vederea se poate imbunatatii prin exercitii este un neofit in materie.