| YooCata a întrebat:

Ce pot face ca sa nu ma mai doara bataturile din palma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Daca sunt pline, trebuie sa le spargi cu un ac sau ceva ascutit, si sa apesi pana iese acel lichid, apoi acea piele "moarta" o sa se rupa singura sau o poti rupe tu daca suporti apoi foloseste o crema amelioratoare de durere si o sa-ti treaca, trece si fara crema dar mai greu si nu trebuie sa atingi zonele.

4 răspunsuri:
| deea1919 a răspuns:

Foloseste creme hidratante si in cateva zile iti va trece

funda?

| Reek54 a răspuns (pentru deea1919):

Creme hidratante pentru bataturi?, ce intelegi tu prin cuvantul hidratant?

| deea1919 a răspuns (pentru Reek54):

Eu mi-am dat doar parereabig grin

| Celese a răspuns:

Iti recomand crema terra max. amelioreaza durerea si bataturile.