| LostInTheChaos a întrebat:

Ce pot face sa ma linistesc in timpul noptii avand frica de intuneric?(n-am idee care e categoria potrivita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasi o veioza mica aprinsa, in camera!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca sa citesti ceva, inainte de a te culca, care sa te faca sa-ti doresti ca prin vis ( somn ) sa poti retrai actiunea povestii

| m1dn1gh7 a răspuns:

Iti poti lasa tv-ul pornit (pentru lumina) si sa-l setezi sa se opreasca dupa 30/60/90..de minute. (timp in care tu sa adormi)

| PsyhoChild a răspuns:

Gandeste-te la pornosaguri...asta sigur iti va lua acea frica deoarece vei fi cu gandul numai la asta xD. Daca nu ia-ti telefonul si uitate la un videoclip pe Youtube si o sa adormi in timpul lui :dGandestete pozitiv nu negativ.De ce sa fie Valak din The Counjuring 2 si nu Printesa Sofia?

| suntsuper a răspuns:

Aprinde o lampa si dormi cu lumina aprinsa

| LadyDee89 a răspuns:

Lampa de veghe pentru copii! sunt niste chestii mici de le bagi in priza si au diferite modele si culori! Sau cumpara un bec colorat si de intensitate mica, o culoare care iti place!

| Mihai1800 a răspuns:

O lumina slaba /sa te gandesti la altceva/sa stii ce ai in camera /sa incerci sa pornesti un vis

| Anca7222 a răspuns:

Vorbeste cu ai tai, sa cumparati o lampa ceva care face lumina dar nu lumină foarte puternica, de asemenea poti sa dormi mai relaxat, sa " ei pe cineva in brate " gen ma refer la perna, un papuțoi, poti sa -ti faci lumina in mintea ta sau tine telefonul langa tine si lasa ecranul aprins si geamul si perdeaua trasa asa se va face putina lumina