| euuuu13 a întrebat:

Ce pot face sa-mi treaca herpesul mai repede? confused

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi INDICAT ca MEDICUL curant să-ţi prescrie un anumit tratament/medicament!

În general, cel mai des, este recomandat Aciclovir ( cremă sau capsule ) - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

http://www.medipedia.ro/......00-mg.aspx

Toate cele bune.

| dana12848 a răspuns:

Sunt creme speciale intreaba la famacie :* succes

| Lorenuta2000 a răspuns:

Incearca sa te dai in zona respectiva cu ness in timp ce ai mana umeda. Cu timpul va forma o coaja care va pica singura. Daca nu merge din prima mai incearca. P.S. merge su cu pasta de dinti dar ustura

| EnourmousLove0909 a răspuns:

Da-te cu acetona. crede-ma, peste 2-3 ore iti trece. Succes big grin