| Jenny_9204 a întrebat:

Ce pot face sa nu mi se mai exfolieze unghiile?sad sfaturi va rog, am incercat cu ceva de intarit unghii de la farmec, degeaba, avon, degeaba... ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micutzagirl a răspuns:

Incearca sa storci 1 lamaie sau 2 intr-un vas si sa iti ti unghiutele in acel suc 30 min. dar trebuie sa faci acest lucru regulat, nu o data pe luna, macar saptamanal. aceasta 'reteta' este buna si daca ai cuticule 'in exces' happy

2 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Alimentatia e de vina: http://dieta.ele.ro/Alimentatia-pentru-unghii-sanatoase_--a65.html gasesti mai multe sfaturi aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o carenta de vitamine, calciu. Iti recomand un supliment alimentar de la Nutrilite, se numeste concentrat pentru par, piele si unghii.