| SherKan19 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa nu mai stau toate ziua in calculator?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa vb cu maicata sa te trimita la magazin toata ziua sa faci curat in casa si sa speli vasele.

| veronica a răspuns:

Citeste carti, cauta-ti genul care ti-se potriveste si nu ai sa mai vrei sa te desparti de ele sau iesi afara cu gasca ta si daca nu ai incerca sa intri in una eu eram numai afara sambata si duminica si acum ca m-am marit ma bucur ca am avut prieteni multi si buni, anturajuri bune si multe amintiri.

| Ciprian a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti alt hobby. Ceva care sa te pasioneze. Sa citesti ceva. Sa teuiti la un fil(la TV0, sa iesi afara etc. Poti face o gramada de lucruri.

| basexcu a răspuns:

Iesi din casa happy nu uita sa inchizi usa!

| Izy a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, deci asteptam sugestii.

| HepiBăluuns a răspuns:

Gaseste-ti un hobby.de exemplu:desenul, jocul cu castelul de pahare si stransul lor in 60 de secunde, joaca liniutalaughing. eu chiar daca sunt fata pe toate le fac si stau un pic la calculator(sunt super).:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa citesti, sa inveti sa canti la instrument, sa iesi cu prietenii, sa inveti ceva nou, sa-ti gasesti orice alt hobby

| angelo200 a răspuns:

Pate la calculator nu in calculator laughing
pai iesi cu prieteni fa orce in afara sa stai la pc

| evelina_8943 a răspuns:

Nu mai sta.

| pickles a răspuns:

Iesi la plimbare

| anonimgl a răspuns:

Pai cum ai intrat in calculator? Ai spart displayu si ai intrat in el? Poate ai vrut sa zici : Ce pot sa fac sa nu mai stau toata ziua la calculator?

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Fa-ti o prietena sau un prieten depinde de tine happy o sa te ajute mult

| Pauleboy a răspuns:

E foarte usor.
Daca esti mic, roaga-ti parintii sa te scoata de la pc dupa aprox. o ora de cand ai intrat. Zi-le ca provoaca dependenta.
sau cauta-ti alte treburi de facut, citeste, invata, dormi, orice.
cu a 2-a metoda am "Scapat" eu, si acum nu mai stau decat seara.
a, da, si fa-ti un program.

| JadeMallow a răspuns:

Pai simplu si eu eram la fel nu puteam sa ma opresc sa nu ma mai joc pe pc 1.Iesi cu prietenii te joci jocuri amuzante si ai sa vezi ce distractiv e apoi sa stai cam 2 ore la calculaator succes

| JadeMallow a răspuns:

Asa eram si eu e simplu prima oara sa iesi cu prietenii sa joci jocurii funny si apoi sa vezi ce super este si o sa si te distrez apoi redu orele in care stai pe calc cam 2 ore ar trebui sa stai succes

| anageo a răspuns:

Pai... poti sa te duci afara cu prieteni sau sa stay la televizor sau sa citesti o revista/carte

| mikhi222 a răspuns:

Sincer cat de mult tear obliga parintii sa stai departe de calculator nu poti ca sa nu mai stai toata ziua pe el iti sugerez sa ii scoti Windosu pentru cateva zile sa ca nu mai poti intra pe el si asa iti gasesti alta ocupatie care poate iti va placea mai mult sau pune-ti parintii sa iti bage o parola la PC pe care numai ei sa o stie si sa te lase sa te joci pe el numa o ora -doua.
PS: Succesuri si lasate de calculator 24/24 pentru ca la un moment dat iti vei praji creierul.