| naomiiii a întrebat:

Ce pot sa fac sa am mai multa pofta de mâncare? Am incercat și vitamine dar degeaba. Mănânc foarte rar și mă satur repede. As putea sa fac ceva pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de ce ai luat vitaminele, ca ele nu fac pofta de mancare, doar RIDICA sistemul imunitar!

Pofta de mancare ti-o faci singura, fortandu-te sa mananci mese regulate cu mancare sanatoasa si cantitate dubla de hrana.

9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mănâncă varza cat de multa poți tu că ăia mai consuma din caloriile din corpul tau in loc sa te îngrașe
Și repara și stomacul
Se recomanda celor bolnavi de ulcer
Și este posibil că ție să nu îți fie foame
Doar sa ai un început de gastrită ceva ulcer
Așa că dacă tu bagi varza tot organismul tau va avea de câștigat.
Plus că se repara ficatul pancreasul splina colecistul rinichii
Se mai spala sângele de toxine

Ba baga salata de varza proaspătă la greu
Poți să ii pui puțin ulei de măsline
Poți să mai pui niste măsline fara sâmburi
Ceva roșii
Un castravete
O ridiche
Și puțină zeamă de lămâie adevărată stoarsă cu mâna ta din lămâie nu helas la sticlă...

| oglindasultanului a răspuns:

Cica vitamina C (nu prea am idei), mananca ceva ce-ti place. Poate nu suporti mancarea care trebuie s-o mananci de obicei. Daca esti suparata de obicei, este si asta cauza.

| Sophieka a răspuns:

Un nutritionist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamine numa ai rabdare ca nu iei si maine ai pofta eu am luat creca vrei 3 4 luni si mancam putin cand le luam ma saturam repede., acum ce vreo luna le am stopat de nu manc acum de si o jum de ora stau la masa si tot bag mancare ca un porc. baga acolo o luna 2 3 dupa iti vine n ai grija., eu sm luat molekin vit alea au vit c d toate intr o pastila.,

| bookofknowledge a răspuns:

Aceste roluri nu le au vitaminele, de a creste pofta de mancare,
uitate la cesti hormoni https://www.reginamaria.ro/......e-organism

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Am un mic,, truc,, l-am incercat eu, poate-ti place.
Uita-te la multe emisiuni sau filme in care apare mancare multa, ex : chefi la cutite, paprika tv si astea, filme cu mancare, pe Youtube etc pana vezi un preparat care-ti face pofta si ai vrea sa incerci.Te intrebi in gand singura la toate daca ti-ar placea sa mananci.Cand ai ales unul, cumpara-l sau mananca ceva asemanator cu pofta.
Fa-ti o obisnuinta din asta, sa-ti alegi mereu unul din cateva care-ti face tie pofta si treptat o sa incepi sa ceri cat mai multa mancare, ca iti obisnuiesti corpul cat si viata sa faci asta. Apoi cand o sa vezi 5 feluri de mancare intr-un interval de 1-2 ore o sa stii direct ce sa faci, o sa te gandesti pe care l-ai vrea tu.Nu gasesti,, 777 Burger,, ca la tv DAR gasesti un burger la 20-30 lei care e apropiat.Bafta

| peanut003 a răspuns:

Ai apetitul foarte mic, ca sa il cresti trebuie sa mananci mai mult. mananca in fiecare zi putin mai mult decat mananci de obicei si in scurt timp iti va creste si apetitul, te vei satura mai greu.

| AlinaElisabeta2 a răspuns:

Fă mișcare, sport.
Pe mine m-a ajutat mult

| AlinaElisabeta2 a răspuns:

Eu am luat câteva luni de zile multivitamine și minerale, pofta mea de mâncare a crescut și am reusit sa acumulez câteva kilograme. poti incerca, sigur te va ajuta