| DAAAAAAAAAA a întrebat:

Ce poti manca cand ai stari de voma? si dupa ce mananci ceva cand te ridici din pat iti vine sa vomiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Mananca ceva mai rece si nu manca dulce fiindca o sa ti se faca mai tare greata.Fa-ti niste apa cu lamaie insa fara indulcitor. Doar apa cu lamaie. Poti lua metoclopramind sunt niste pastile mici si dau rezultate. Ia o gura de aer curat poate iti trece greata si incearca sa nu te mai gandesti la asta.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Si mie mi se intampla destul de des, dar cu ceai de mentă rece (înghitituri mici)...rezolv problema.A! Eu mai folosesc metoclopramid, dar nu stiu daca au voie si copii!