| Username1 a întrebat:

Ce program de antrenament pentru masa musculara folositi?
as vrea ceva eficient care poate fi lucrat acasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| just4fun_8801 a răspuns:

P90X Xtreme Workout Series il folosim pe anumiti clienti.Cu ganterele poti antrena anumite grupe musculare cum ar fi : marele dorsal, bicepsul, tricepsul, umerii, trapezul, pieptul.Desigur executarea acestor exercitii acasa este foarte dificila deci mai bine iti fac un program la o sala de antrenament.Mentionez ca doar ANUMITE parti din muschii specificati lucreaza la un antrenament cu ganterele si intr-un interval de timp copul tau se va adapta cu greutatea ganterelor deci mai bine te duci la o sala!

4 răspunsuri:
| VladDu a răspuns:

Trebuie sa ai aparate la care sa lucrezi acasa daca vrei pui masa musculara cum trebuie.
Poti face flotari, tractiuni etc dar nu te ajuta asa de mult cum o fac aparatele, ganterele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P90X, P90X+ sau One on One with Tony Horton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotarile sunt cel mai bune pentru casa. Sunt o gama mare de flotari. Insa ele dau doar formele, iar masa mai incet. Mai bine e la sala de forta.

| Username1 explică:

Am gantere