| tarantulaverde a întrebat:

Cum se foloseste balsamul? ce fel de balsamuri imi recomadati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca e pentru masina de spalat eu folosest Lenor si se pune in sertarasul pentru balsam, daca e pentru par, eu folosesc acel balsam pe baza de tarate de grau si il folosesc dupa ce slal parul cu sampon, apoi il clatesc si adaug balsam.pun in mana atat cat imi trebuie pentru ca eu am parul lung(1metru) si trebuie ceva balsam si dau balsamul pe toata lungimea parului..stau 4-5 minute apoi clatesc.
Sarbatori fericite, un an nou plin de sanatate si realizarihappy
La multi ani!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Care balsam? De par? De maini? De rufe? Nu de alta, dar pe TOATE scrie cum se folosesc. Totul e sa stii sa citesti.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pui in mana balsam, freci usor intre palme apoi dai pe par dr fara sa aplici si la radacina deoarece iti va ingrasa scalpul. Mie una imi plac balsamurile de la Kallos, sunt foarte bune.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna! Eu folosesc Head&Sholder
La fete:Eu imi iau o fisura de par un pic de balsam si frec tare (la fel ca si la sampon) si cand se usca o sa ai parul fin si molale delicat...
La Baietitongueui unghiile in par bine si dai tare ca sa ai parul foarte frumos si smecherwinking! Am folosit aceleasi sexe pentru ca nu stiu daca esti baiat sau fatawinking! Acestea au fost secretele mele... te rog funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de la testa nera (poti sa il aplici la fel ca vopseaua imediat dupa spalare, iar pe urma te clatesti), (am plete) si ca sampon folosesc cel de pin. si sunt foarte multumit. sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| Mareacluj a răspuns:

Dupa ce te samponezi si te clatesti de sampon, te dai cu balsam, masezi, lasi 3-5 minute (de regula, pt.ca pe fiecare tip de balsam e trecut un timp de actiune), dupa care te clatesti cu apa din abundenta. Eu, dupa mai multe balsamuri incercate, m-am oprit la cel de la L'oreal, singurul care imi face un par si matasos, moale, usor de pieptanat dar si cu volum.

| susanumarian a răspuns:

Sincer du-te la o farmacie si ati recomanda ei ceva bun

| Diiiidi a răspuns:

Hei.Eu folosesc si sampon si balsam de la Elseve.Doar alea nu imi ingrasa parul.Eu aplic de doua ori sampon(intre clatesc) apoi aplic balsamul usor nu dur deoarece se poate rupe parul mai ales ca este ud. Aplici usor de la radacina in jos(p lungimea parului).Il masezi usor apoi te clatesti bine.

| buliinna a răspuns:

Pentru par. multe persoane folosesc doar la varfuri(cica ingrasa parul) dar eu il folosesc pe toata lungimea parului si nu am probleme ..balsam de la farmec eolan sau fructis de la garnie

| tarantulaverde explică (pentru buliinna):

Iti dau funda......multumes de raspuns dar da-mi si tu o funda te rooog

| andreeagc a răspuns:

Il aplici pe lungimea parului, insistand pe varfuri.Eu folosesc Elseve de la L'oreal si imi face un par moale si matasos si miroase super.