| Sara2 a întrebat:

Ce remedii eficiente știți pentru un somn liniștit? Am câteva nopți de insomnie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tinctura de sunătoarea si valeriana trateaza insomnia.
Mai sunt si alte plante, dar pe astea le-am incercat eu si le recomand.

https://www.sfatulmedicului.ro/......-usor_8824

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Program zilnic de dimineața până seara, ca la legiunea străină, și dormi ca un prunc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex salbatic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex salbatic cel putin o ora. Vei cadea moarta de oboseala la final si somnul se va asterne inevitabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când sunt extenuat mintal imediat adorm. De la învățat, supărări, gânduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de tei și un duș cald... Alături de o carte bună...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul de tei, în cameră să fie întuneric, nu chiar beznă dar suficient cât să te inducă la somn; să îți închizi telefonul, să scoți din priză toată aparatura electronică și camera să fie bine aerisită.

| UnDiavol a răspuns:

Cred ca un ceai cald de menta sau un ceia de mușețel știu ca o date băusem și un ceai cald și mam culcase liniștit