| PandaGirl a întrebat:

Am cateva cosuri pe fata la care am umblat si am facut coaja, cam 2-3, iar pana duminica-luni am neaparat nevoie sa imi treaca.
Ce remedii eficiente stiti?

7 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Cumpara de la farmacie solitie pentru cosuri, si-ti vor trece.

| georgeta27 a răspuns:

Dati cu lamaie

| Aimèeeee a răspuns:

Ori iti faci o masca, ori te dai cu o crema ceva. Iti recomand Skinoren.

| MariusGomoi a răspuns:

Pana atunci o sa iti treaca, dar asta depinde de tine sa nu mai umbli la ele. poti incerca cu alcool medicinal si petale de crini.te dai pe cosuri de 2 ori pe zi si iti va trece

| Myary a răspuns:

Eu stiu de ce trebuie sa iti treaca pana duminica. Iesi cu ala ai?

| Arietty a răspuns:

Pai poti sa-ti faci o masca cu miere si scortisoara si cu 2-3 aspirine: 2 linguri de miere, o lingura de scortisoara si piseaza aspirinele, dupa care le amesteci bine intr-un bol si o pui pe fata 15 minute. Sper ca te-am ajutat!

| AdaPufulete a răspuns:

Poti sa-ti faci o masca din : albus de ou si miere pur si simplu le amesteci apoi stai cu ele pe afata aproximativ 30 de minute