| Blayr a întrebat:

Ce remedii naturale stiti pentru intarirea unghilor? Stiu doar de uleiul incins. ca ajuta la intarire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeGustaXD a răspuns:

Foloseşte întăritor de unghii pe care îl poţi găsi la orice magazin de cosmetice, iar când îţi tai unghiile nu folosi unghiera sau foarfeca, ci pila de unghii. În scurt timp se întăresc vizibil. Baftă!happy

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ca sa ai unghiile pe care ti le doresti, incearca, în fiecare seara sa-ti tii mainile, timp de zece minute, într-un vas cu ulei de masline, pe care il incalzesti usor. Nu-ti lasa unghiile sa creasca excesiv. O manichiura scurta si ingrijita va ajuta unghiile sa nu se deterioreze. Foloseste o pila de unghii moale, care sa atenueze socul acestei
operatiuni, resimtita de unghiile tale ca o trauma.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......-puternice

| Siilvannaa a răspuns:

Uleiul de ricin happy.

| IoanaIoa88 a răspuns:

Comanda de la Avon sau Oriflame etc.