| RosalinaB a întrebat:

Am 13 ani si deja si cu creme si cu remedii naturale (lamie...) ma dau pe fata si nu-mi mai trec, stiu sigur ca uleiul de argan ajuta dar, se recomanda la aceasta varsta sa ma dau, adica nu va fi nimic cand voi creste mare sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LilyOfTheValley a răspuns:

E bine ca alegi remedii naturale. La creme ai grija sa nu contina parabeni (ca methylparaben si tot ce se termina in ''paraben''). Nu iti recomand sa te storci, lasa le in pace, da te cu spirt, lamaie, solutie pentru cosuri sau ce ai tu acolo ca sa usuce cosurile si abtine te din a le stoarce pentru ca te alegi cu niste semne urate si majoritatea raman asa definitiv.

2 răspunsuri:
| Laura1402 a răspuns:

Cat timp remediile sunt 100% naturale,nu,nu are nimic.
Nici daca nu ar fi naturale, in cantitate mica, nu ar dauna.happy

| Biaaaa a răspuns:

Ai doar 13. abia acum o sa iti apara cosurile din ce in ce mai mult.dar vor disparea pe la 15-16 ani.esti la pubertate e normal sa ai cosuri.mai bine lasa-le inpace.