| sergiu151 a întrebat:

Ce remediu esista pentru dureri puternica de picioare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un consult medical, băi calde, stat în pat.
Pa, pa.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

thinking Ştiu de la mama din "leacurile băbeşti" că trebuie să pui sare în apă caldă şi stai cu picioarele în lighean (de preferat să nu freci picioarele cu apă să nu se irite pielea).
Merită încercatwinking! O zi buna big grin happy!

| Mihaela1964 a răspuns:

Baie cu sare amara(sau macar sare grunjoasa, de bucatarie), cat mai calda, tamponezi picioarele, pui sosete din lana si stai in pat.Frectii cu extract de untul pamantului(se gaseste preparat in magazinele naturiste sau se prepara cumparand planta de prin targuri se rade, se pune spirt medicinal peste ea si se foloseste). Daca durerile nu se amelioreaza mai deloc, poate ca nu e vorba de dureri cauzate de reumatism si de vremea ploioasa, poate fi guta sau altceva, trebuie mers la medic.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
ncearca s faci o baie, iti mai revii, sau maseaza locul respectiv.
Daca nu trec durerile, mergi la medic cat mai repede.
Te pup!

| PaulaHudgens a răspuns:

De obicei, pastila NOSPA (se gaseste in farmacii) alunga orice tip de durere. Dar o durere in orice parte a corpului, inseamna o problema. Sfatul meu este sa te duci la un control. happy

| sergiu151 explică (pentru PaulaHudgens):

Mersi la toti dar e tumora