| scobyy a întrebat:

Ce sa fac daca am febra si sa nu trebuiasca sa stau in pat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Când eşti bolnav, e necesar un repaos la pat.
Febra o poţi scădea cu comprese cu oţet pusă pe frunte.
Te pup!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

I a un paracetamol si bea un ceai

| BiBiBiutza a răspuns (pentru mona):

Asa am facut eu si mi-a trecut putin.Dar cu mai multe medicamente trece