| flavius1921 a întrebat:

Daca am febra, e vreo problema daca stau la plaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m77 a răspuns:

Cu siguranta iti va creste febra. daca mai ai dubii, intreaba-ti medicul de famile. eu stiu sigur asta, pentru ca mie imi spuneau toti medicii ca daca copilul meu avea febra, pteam sa il las afara sa se joace, dar nu in soare, pentru ca ii va creste temperatura!

6 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Vei face insolatie si te v-a durea mai rau capul!

| Диана a răspuns:

Eu când aveam febră şi mergeam la plaja mă simţeam mai bine... thinking
Nu ştiu acum...laughing poţi încerca dar nu da vina pe mine dacă păţeşti ceva laughing)

| anonimmmmm a răspuns:

Eu sunt sigura ca da, pentru ca atunci cind ai febra nu degeaba este recomandat sa nu te invelesti cu multe plapumeba chiar sa stai dezvelit, si sa-ti faci comprese cu apa rece, deoarece caldura soarelui va impiedika febra sa scada, ba din contra o poate ridica, dar poti sa-ti scazi febra : inmoi o cirpulita in apa rece cu otet si o pui pe frunte, repeti asta d vreo 5 ori, si scade, si la picioare poti masa cu otet.winkinghappy

| flavius1921 explică:

Aveam ieri febra(nu mare, putin)azi ma simt ca nou. oricum mersi pentru raspunsuri

| flavius1921 explică:

Nu am patit nimic happy

| enya_2479 a răspuns:

Eu sunt de parere ca da, deoarece poti face si insolatie si pe langa febra pe care o ai cred ca vei ajunge direct la spital.