| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca atunci cand mi-e frig pielea de pe picioare ma mananca si simt nevoia sa ma scarpin. Am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o alergie la frig. faceam si eu asa, pana un dermatolog mi-a recomandat Atoderm PP. Ma dau cu el in zilele friguroase pe zonele afectate (la mine fata interna a coapselor si in spatele genunchiului) si nu mai am probleme.

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti sa ai si lipsa de calciu. Vezi mai bine la un specialist. Initial poti merge la medicul de familie

Bula
| Bula a răspuns:

Se pare ca ai ceva ciuperca, care nu rezista la frig.
Mergi la un medic specialist dermatolog pentru consult si tratament, care este de regula si ieftin si usor.

| mariazet45 a răspuns:

E posibil sa ai o alergie la frig si o circulatie proasta ar trebui sa mergi la un dermatolog sau alergolog.