| tzutzu a întrebat:

Am si eu o problema ma mananca pielea si pe fata si pe corp si pe picioare, mi-au aparut niste pete mici maronii si cu toate ca sunt la frig sau la cald dar mai ales la cald.nu am luat nimic pana acum si n-am consultat nici un dermatolog si am zis ca o sa o fac intr-o zi.as dori sa stiu si eu ce e de facut ca simt ca nu mai rezist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la dermatolog. Mie mi se pare ca ai o boala data de o ciuperca, numita Pitiriazis versicolor. E foarte contagioasa, se extinde si se trateaza cu unguente si cu masuri suplimentare de igiena. Dar doar dermatologul iti poate spune daca am dreptate sau e altceva.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog pentru investigatii si tratament, nu e bine sa amani.

| NoMore a răspuns:

Sunt 1000 de boli in care ai prurit si faci bubite...
E de facut sa mergi la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe boli se manifesta asanumai medicul tau de familie poate sti (pojar scarlatina, intoxicatie alimentara, intoxicatie cu un medicament expirat sau prea multe medicamente).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti o baie. si du-te la dermatolog!