| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca mi-e greata? Simt ca vomit! Vreau raspuns rapid! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Bea putin lapte, te va ajuta sa iti revii.

mlm
| mlm a răspuns:

Mumoasa scuze ca iti zic dar lamaia provoaca mai mare senzatie de voma, pe moment zici ca nu ai nimic, apoi vezi ca de fapt iti vine mai tare greata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O tableta de emetiral sau emetin te poate ajuta.

| yadora a răspuns:

O tableta de metoclopramid... dar se indica in vome fiola facuta i. m. fiindca e posibil sa o vomezi...vezi care e cauza starii tale, sa nu cumva ca in gat sa ai vreo problema care sa-ti dea starea de voma dupa ce bei sau mananci ceva!

| mioara a răspuns:

Consuma multa lamaie suc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Un pahar cu apa si zeama de lamaie.winkingIn cateva minute iti reviibig grin

| emima a răspuns:

Ia un scobutil e bun si eu am aceeasi senzatye si nu pot sa mananc nimic azi nu am mancat deloc daca chiar nuty trece ar fi bine sa consulti 8n medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cand am astfel de probleme iau cv care sa " spele " greata incaerca un pahar de lapte, o lingurita de miere de albine, sau un suc de ghimbir am auzit k e anume pentru senzatie de voma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O pastilă de Metoclopramid te poate liniști.
Iei o pastiluță cu 30 de minute înainte de masă.
Pa, pa.

| Porojan_Iulian_ a răspuns:

Asculta incearca sa iesi putin afara s iei aer curat o sa te simnti mai bine iti garantez