| Mihaiflorinn a întrebat:

Ce sa fac dacă un picior pare mai scurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic ortoped sa constate el daca este mai scurt si daca este mai scurt ti se recomandă incaltaminte speciala pentru scurtarea ta, dar trebuie sa stii sigur daca ai piciorul mai scurt si cu cîti centimetrii.

| sierra1 a răspuns:

Doar pare? e piciorul de la masă?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uita-te invers.

| Catrice a răspuns:

Faci operație să-l aduci la aceeași lungime.

| gabicoo a răspuns:

Incalti un pantof care pare mai inalt.

| userjune90 a răspuns:

Salut!happy
Nu e ceva grav, dar e bine să mergi la un medic.
Vei purta încălțăminte specială o perioadă, ori o operație, el știe cel mai bine.
Nu ai ce pierde, e timpul să o faci, sper să fii bine.happy

| S417 a răspuns:

Mergi cu un picior putin mai intins, adica pe varf. Sau il tai pe cel lung.