| lovenonylove a întrebat:

Ce sa fac mama e grav bolnava in spital ajutati-ma... ce sa fac?/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! este post, rugaciunea unui copil va fi ascutata daca o vei face cu sufletul curat, aprinde candela, o lumanare, si roaga-te pentru sanatatea ei, te poti duce si la sfanta biserica sa ii platesti o liturghie si vei vedea ca ajutorul domnului nu va intarzia sa apara, daca nu stii nici o rugaciune, cauta pe internet si zii crezul de 3 ori, orice rugaciune iti va fi ascultata, increde-te in Dumnezeu si in postul nasterii domnului va face o minune si cu mami tau asa cum face si cu minehappy insanatosire mamei tale, iar tu nu claca pentru ca mami tau are nevoie de dragostea si sprijinul tau, te astept cu drag sa imi dai o veste buna:* iar daca vrei sa vb, da-mi un mesaj si voi fi alaturi de tinewave

| MyObsession a răspuns:

Mai întâi, spune-mi ce are să văd şi eu dacă este aşa de grav.

| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Ceea ce cred ca ar ajuta-o cu adevarat este sa-i faci o vizita. Daca as fi in locul tau toata ziua as vizita-o, as fi langa ea ca sa treaca peste momentele grele. Nu poate face asta de una singura. Plus ca trebuie sa stie ca si tu esti bine, deci eu zic sa-i gatesti ceva sau sa-i aduci un album vechi sau un cadou cu care sa-si omoare timpul. Fi alaturi de ea, sprijin-o. Viziteaz-o cat de des poti, dar nu-ti lua din timpul pentru scoala/job. Ei trebuie sa-i aduci numai vesti bunewinking. Si daca nu o poti vizita sun-o mereu, mai ales inainte de culcare.
Sper ca te-am ajutat, bafta big grin.

| derpina a răspuns:

Sa te rogi si sa fi cuminte

| teddy07 a răspuns:

Pai tu trebuie doar sa fi lanaga ea si sa ai grija de ea ...sa ai speranta ca Dumnezeu o va face bine...

| AsAsInDoLL a răspuns:

Pai in primul rand du-te in fiecare zi la ea la spital in al doilea rand pastreaza curatenia in casa si in al treilea rand roagata sa se faca bine cat mai repede

| fabianoxD a răspuns:

Dui ceva cadouri fructe de exemplu.Tu nu poti sa o faci bine dar asa macar va fi mai fericita.