| d3utzsa a întrebat:

Ce sa fac sa am unghiile mai tari si sa imi creasca mai repede? am avut forma patrata iar acum le-am fqt rotunde dar vreau sa imi creask mai repede... vreau solutii naturalistebig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FallenRichard a răspuns:

Nu-s fata da am vazut la dr Oz, sa te dai pe unghii cu usturoi macerat, adica il pisezi il pui in sticlute de oja 10 zile si te dai, probabil e bun, incerca.

| slipknot a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru cresterea unghilor.Am o colega care are ungii mari si foarte tari si a zis ca ea si le baga in putin ulei incalzit de parafina (nu incins sa te oparesti) si se gaseste la farmacie. Zeama de lamaie mai e buna, pentru ca le si intareste si le estompeaza culoarea galbuie.Se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensule (din aceea care se foloseste la aplicarea lacului de unghii).
Este foarte important sa se foloseasca doar suc de lamaie proaspat si sa nu se spele mainile timp de 2-3 ore de la apliacarea pe unghii a tratamentului.

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Pai lasati-le cap 2 saptamani... sa iti creasca si iti cresc cu cat mai mult timp le lasi cu atat ti se fac mai tari si mai mari.

| Korak1 a răspuns:

Tinele in apa cua sare sau mai da-le cu lac carei ntareste