| Axys a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai doara spaele cand stau pe scaun sau in picoare ori in patintinsa ma doare ingrozitor sad port tricouri lungi sad nu merg cu spatele gol nu stiu de ce...
eu cred ca m-a tras un curent mai puternic dar nu stiu sigur

Cand ma pun in pat sa dorm ma foiesc foarte mult pentru ca masupara rau spaele sad Va rog din suflet sa nu radei dar e ceva foarte urat ce mi se intampla va rog sa imi datti un sfat laughing dar sa nu ziceti sa imi arunc patul...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Și mie mi se întâmplă să mă doară spatele dacă stau mult la calculator. Eu încerc să stau mai mult întinsă în pat. De obicei îmi iau laptop-ul în brațe și stau întinsă, mi se odihnesc și picioarele.
Cred că ar trebui să mergi la medicul de familie să își spună părerea și eventual să îți dea o trimitere să faci o ecografie.

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Patul nu-l arunci, dar tu sigur ar trebui sa te "arunci" urgent la medic sa nu cumva sa ai ceva la plamani sau coloana. Daca neglijezi, s-ar putea sa faci complicatii serioase.

| Axys explică (pentru anad):

Multumesc Frumos o sa fac o vizita ..la medicul de familie happy