| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai chelesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Faci frectii zilnice cu macerat de ceapa rosie in otet de mere.Maceratul este foarte bogat in sulf. Te mai frictionezi si cu felii de catei de usturoi.Multa sanatate si un par bogat.

9 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ai incercat Revalid?

carla
| carla a răspuns:

Consulta un medic de specialitate. El te va indruma corespunzator.

| mihalitza a răspuns:

Ingrijeste-ti parul cu mai multa atentie insa, calvitia este ereditara-nu prea ai ce face.Consoleaza-te cu ideea ca "parul prost paraseste capul destept"happy

| viorel2c a răspuns:

Am un coleg care a incercat cu tot felul de solutii. Obisnuieste-te cu ideea. E mult mai usor.Stii care e diferenta dintre o chelie si o ciorba? In ciorba mai gasesti cateodata cate un fir de par

| stardeea a răspuns:

Da-te cu usturoi

| valentin_6918 a răspuns:

Calvitia nu este o boala efectiv, ci mai degraba o urmare in plan fizic a dezechilibrelor energetice din plan mental. Valeriu Popa, unul dintre cei mai prolifici terapeuti ce au trait pe pamant romanesc, aminteste de modele de gandire gresita si de noi modele care duc la vindecare. Cand o sa ajung la laptopul unde am un material de-al dansului cu nomenclatoarele bolilor, cauzelor si noilor modele de gandire ce ar combate si efectele, iti voi spune ce se asociaza calvitiei.

| valentin_6918 a răspuns:

Vad ca cineva a gasit ca stupid raspunsul meu, care sublinia faptul ca a cheli este rezultatul modului de a gandi.
Totusi iti scriu aici, in cazul in care nu tu ai considerat asta, metoda dlui Valeriu Popa:
Chelie
C. M. P. : Teama. Tensiune. Incercarea de a controla totul. Neincredre in procesul vietii.
N. M. G. : Sunt in siguranta. Ma iubesc si ma aprob. Am incredere in viata.
C. M. P. = cauza mentala a problemei
N. M. G. = noul model de gandire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Implant, si in rest vorba lui viorel, accepta ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar n`am dar si eu am aceeasi problema din pacate...