| Barajag a întrebat:

De ce barbatii chelesc si femeile nu?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Pt ca procesul de chelire se datoreaza actiunii unei enzime din corp, cu rol benefic, insa in cantitati mari si impreuna cu testosteronii puternici, actioneaza ca un impuls asupra radacinelor de par si produce chelirea din zona coroanei capilare. Am putea spune ca barbatii cu (,) chelie au fost/sunt foarte activi sexuali, ca de aceea se produce cant mari de testosteron big grin

19 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se spune ca femeile imbatranesc mai repede decat barbatii si atunci trebuie sa compenseze si ei cu ceva: macar sa ramana fara par!

| AndutzaAndu a răspuns:

Ca să fie şi ei mai specialibatting eyelashes.

| Elena1234456 a răspuns:

Le scoatem noi perii albi rolling on the floor.

| Flav a răspuns:

Sa fie din cauza creierului?thinking

| Roby67 a răspuns:

Pentru ca barbatul traieste cu femeia si femeia cu barbatul happy

| JeSa a răspuns:

E ceva genetic. Dar şi nouă ni se răreştetonguelaughing... părul.

| Hombre a răspuns:

Pentru ca sunt expusi in permanenta gurii voastre care seamana cu o mitraliera; taca taca taca taca taca, iar cei mai norocosi doar incaruntesc.

| madalicious a răspuns:

Pentru ca la barbati, dispare mai repede efectul cheratinei, si poate fi si din cauza stresului, dar depinde, nu toti barbatii chelesc, sunt unii care si la 80 de ani au parul intact in cap. Depinde daca in familia lor, sunt barbati predispusi la chelie.

Si pentru ca femeile sunt mai norocoase. laughing

| Luori a răspuns:

Probabil ca parul ala din cap ar trebui sa se duca undeva, nu?

| JustMusic a răspuns:

Parul cuminte paraseste capul prost :d glumeam

barbati chelesc din cauza femeilor ca le facem zile negre in care n use pot uita la meciuri si nu au voie cu alte fete laughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce bărbaţii celibatari nu chelesc iar cei care au prin preajmă femei chelesc?! - Asta răspunde clar la întrebare.

| ItzRivenGod a răspuns:

Pentru ca noi nu suntem fete si nu folosim cacaturi ca sampoane scumpe garnier si altele.

| o fetitZa dulCeE :X a răspuns:

Depinde unde chelesc smug rolling on the floor))))

| Zambet a răspuns:

Ca femeile sunt...blushing. mai speciale smug

| OanaG a răspuns:

O data cu, caderea parului le "scade" si "ala mic "laughing

| diamondsx a răspuns:

Parul destept paraseste capul prostlaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul prost e in contradictie mereu cu un cap destept si-l paraseste.La femei e o raritate sa intilnesti in acelasi timp ori par prost ori cap destept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, sunt cazuri in care si femeile chelesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stii vorba aia? "Parul prost paraseste capul destept" laughing