| mmeee79 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai transpir? Adica, stiu ca e bine sa transpiri. dar si sa mirosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Transpiratia nu are miros, dar cand intra in contact cu bacteriile de pe suprafata corpului incepe sa miroase. Cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic dermatolog. Si eu am probleme cu transpiratia si pentru a evita o situatie de acest gen, fac dusuri aproape zilnic si folosesc un sapun deodorant in locul celui obisnuit.

| DeeaLove08 a răspuns:

Pai foloseste deodorante, in perioadele calduroase fa dus mai des, fiindca mai scapi de transpiratie

| mmeee79 explică:

Ma spal in fiecare zi, ma dau cu deodorant mai omule!

| XK a răspuns:

Foloseste deodorant solid+deodorant spraywinking

| OnnyMady a răspuns:

Nu ai cum sa nu transpiri incearca un deodorant de buna calitate care sa dureze toata ziua. Mi-e personal sunt foarte multumita de dove

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste spray omule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe www.Raspuns-Rapid.info, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara cel mai bun deodorant

| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Hei, incearca sa gandesti logic! Transpiri-mirosi! E normal daca transpiri sa si mirosi. Ce ai vrea? Sa miroase transpiratia a deodorant?
Foloseste deodorant! Deodorant-spray in general, daca esti fata iti recomand Rexona, sau cele de la Nivea sunt foarte bune!