| edytzzu11 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai transpir
am incercat toate metodele inclusiv ce-a cu bicarbonaul de sodiu
deci transpir la cel mai mic efort cum ies din casa
chiar si degeaba cum ies din casa adica in oras transpir cand stau acasa nu am nici o problema
transpir permanent ca e vara ca e iarna
va rog ajutati-masad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Suferi de hiperhidroza. Du-te la farmacie si intreaba de antiperspirant(se da fara reteta)!

| edytzzu11 explică (pentru DLeonard):

Si ce este aceasta hiperhidrozathinking

| edytzzu11 explică (pentru DLeonard):

Si cum as putea sa scap de aceasta "hiperhidroza" definitiv?sad

| DLeonard a răspuns (pentru edytzzu11):

In termeni "populari" se numeste transpiratie excesiva. Sunt mai multe "trucuri" prin care poti scapa de ea. Fa dus zilnic si foloseste un fel de dus antibacterian.Nu folosi aceleasi haine doua zile la rand(spala hainele dupa ce le porti). Imbraca-te cat mai lejer si cu haine din materiale din fibre naturale. Rade-te la sub brat cat mai des.Incearca sa reduci consumul de cafea, alcool, condimente si carne.Bea zilnic ceai de salvie si continua sa folosesti bicarbonatul de sodiu.

| edytzzu11 explică (pentru DLeonard):

Bicarbonatul de sodiu am renuntat sa-l folosesc pentru ca mi se pare greu de aplicat si incomod... vreo metoda permanenta sa scap de aceasta "boala" stii sau ceva so ameliorez astea cu hainele si dusul stiu si eu

| DLeonard a răspuns (pentru edytzzu11):

Ti-am spus mai sus, antiperspirant de la farmacie.