| S3se a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai curga nasul, imi curge nasul si stranut in fiecare zi, ce sa fac sa nu-mi mai curga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere simptomele descrise, cel mai probabil, ai o rinită alergică - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......nazale_832

http://www.romedic.ro/rinita-alergica

Ar fi indicat un control ( cât mai curând ) la medicul de familie şi o Trimitere la medicul specialist ( ORL-ist şi alergolog ).

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește rinită, mergi la O.R.L. pentru investigații și tratament de specialitate.
Sănătate!
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Poate fi o alergie cauzata de polenul pomilor si copacilor. Exista medicamente-antihistaminice care te ajuta sa tratezi aceste simptome. Mergi la medicul de familie.

| 50cent50 a răspuns:

Mananca o lamaie pe zi cu zahar pentru intarirea sistemului imunitar

| DorinM a răspuns:

Poate fi si o alergie. Consulta un medic.

| wannabeyourlover a răspuns:

Du-te la medic si el o sa-ti spuna ce e mai bine!

| SilviuMarianKisss a răspuns:

Problema asta am intampinat-o si eu si am scapat sufland "mucozitatile" intr-un servtel sau scuipand