| marinescurebecca a întrebat:

Sunt racita de 2 luni si nu-mi mai trece! imi curge nasul, se si infunda, ma doare zilnic capul, stranut f des, iar azi dimineata am observat ca incepuse urechea dreapta sa-mi curga.

am folosit tot felul de medicamente, am luat bixtonim picaturi...va rog ajutati-ma cu un sfat.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ORL-ist. Ai probabil o sinuzita care s-a complicat cu o otita. Nu-ti va trece cu picaturi, trebuie sa faci tratament mai complex, care poate include antibiotice ingjectabil, antiinflamatoare, picaturi de mas si urechi, inhalatii cu substante medicamentoase.

| anad a răspuns:

S-ar putea sa fie o sinuzita si trebuie neaparat sa mergi la medic fiindca necesita tratament cu antibiotice, antiinflamatoare sau dezinfectante nazofaringiene care trebuie administrate numai dupa recomandarea medicului.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte repede la medicul de familie, trebuia sa o faci mai de mult, acesta te va consulta si - daca e nevoie - te va trimite la un specialist. Sanatate!

| ihaterain a răspuns:

Ai fost la un medic?
numai el stie exact ce iti trebuiewinking

| amaadina a răspuns:

Incearca cu fervex. dar sa le iei din 6 in 6 ore, si sa le iei la fix...
Daca nu merge, consulta un medic happy

Insanatosire grabnica! wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa consulti un doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un doctor urgent.

| kukale a răspuns:

Mai fata, da pe la un medic, sa stii ca medicii nu sunt canibali.

| roco a răspuns:

Ar fi bin sa te duci la un medic...

| solarys a răspuns:

Pai si eu am fost racita asa. Iar eu am scapat facand polidin, sau daca este mai grav de cum spui tu fa penicilina cu genta, na eu ti-am dat un sfat dar acum nu stiu cat de bine estehappy

| Andre_3311 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa te consulte un doctor...