| 9999999999 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de datorii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum, numai la camatari sa n-ajungi.Ar fi de preferat sa te feresti pe cat posibil si de camata legala, bancile.

13 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Platestele, si in plus nu mai face alte datorii

| emima a răspuns:

Platestele:-))

| miauu a răspuns:

Achita-lewinking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

@strivesc-alea-alea, mi'ai amintit de zânul cămătar:bang, un deget :))
http://www.youtube.com/watch?v=6EsokTJCAh8

| Victoria a răspuns:

Sa iti cauti o slujba buna, cat de cat bine platita, si sa-ti achiti datoriile inainte de a face alte cheltuieli covarsitoare.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Sa la platesti:dlaughing

| viatadecacatt a răspuns:

O minune daca s-ar putea, dar din pacate e imposibil
Incearca sa le platesti una cate una si sa nu iti mnai faci altele, pentru ca atunci o sa fie si mai greu sa le platesti pe toate

| maya_7683 a răspuns:

Le achiti si nu mai faci altele...:d

| luminita75 a răspuns:

Joaca la loto, poate castigi si asa ai bani sa le achiti.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Ca sa scapi de datorii trebuie sa le platesti insa ai mare grija si nu mai fa altele! Si ce cauta intrebarea asta la "sanatate"? Esti cumva bolnav de datorii si nu stii cum sa te vindeci? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai postat la 'sanatate'... e de naspa deci, o sa ramai fara dejte.

| aly_4607 a răspuns:

Sa muncestilaughing

| onemaninsane a răspuns:

Nu stiu! laughing eu nu am asa multe! ca de majoritatea am scapat! Mai am doar una! de 9 milioane si nu am nici nici un leu! Daca stii pe cineva care poate ne ajuta si ne imprumuta pe termen lung cu niste bani, macar in schimbul unor sfaturi bune si pe gratis, avand in vedere ca eu fac psihologie, as fii cel mai recunoscator om din lume!