| CartoonN a întrebat:

Ce se intampla cu acele capsule de la pastile dupa ce le inghiti? laughing Mi-am luat pastilele acum si mi-a trecut intrebarea asta prin creier laughing (daca n-am ales bine categoria sorry )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Învelişul capsulelor se DIZOLVĂ datorită acidităţii din stomac!
Iar conţinutul lor se dizolvă datorită sucurilor gastrice şi intră în sistem, se "împrăştie" în organism şi substanţa activă îşi face efectul happy

Toate cele bune şi multă sănătate.

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Acele capsule se dizolvă în sucul gastic, sunt făcute special pentru a se dizolva.

| pufuletziii a răspuns:

Ce chestii iti mai trec prin cap!laughing)))) Sincera sa fiu nu stiu, probabil se amesteca cu restul mancarii digerate dupa care le elimini...Parerea mealaughing