| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu organismul in urma unei supradoze de nicotina, de exemplu? Cum se simte acea persoana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Apar durere de cap puternica, greata si varsaturi, agitatie, tremor, stare generala de rau, urmata de coma si chiar moarte prin tulburari de ritm cardiac in absenta tratamentului intensiv.

| ina_4413 a răspuns:

In urma fumatului in exces, organismul se intoxica cu nicotina.Acea persoana se simte slabita, are cefalee puternica, greata, repulsie fata de mirosul de tigara, extremitati reci, tegumente palide, tremuraturisi o stare de nu-ti mai trebuie tigara in viati ta.

| iri a răspuns:

Nu stiu sigur, dar din propria experienta pot spune ca mi s-a intamplat odata sa stau multe ore in fum de tigara si dupa aceea eram foarte ametita... sunt nefumatoare.
In rest nu stiu cum se poate simti o persoana in astfel de cazuri.