| CopilCanbery a întrebat:

Ce se întâmplă dacă ai diabet și nu știi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Colkopil a răspuns (pentru sierra1):

Nu am dar sunt oameni care au glicemia de 145 și nu știu.

| Hyperion7 a răspuns:

Se poate agrava și mai tare.
De aceea ar fi bine să-ți verifici glicemia zilnic și să mergi la un diabetolog pentru mai multe analize, pentru că dacă îl tii sub control, se poate vindeca, însă trebuie sa sacrifici stilul de viață pe care-l ai, cu unul nou.