| Alinaalian1234 a întrebat:

Ce se intampla daca ai temperatura medie a corpului de 34 - 35 de grade worried?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Daca ai 34-35 grade, singurul care te poate salva este popa laughing

| karminuta a răspuns:

Pai...esti racit? Nu e bine deloc! Trebuie sa ai cam 37 temperatura. Suna un medic si intreaba-l inainte de a suna la salvare ca sa iti spuna el daca e ceva serios!

| AtateaConditii a răspuns:

Te-ai blocat in frigider?

| P1x3lMD a răspuns:

La 35 ar trebui sa arati violet si cu limba verde, iar la 34 in coma sau in pamint.Imi pare rau dar nu este posibil sa ai asa temperatura si sa te simti.....viu
Probabil e ceva cu termometrul

| Sly a răspuns:

Hei TPU de ce nu moderati comentariile care sunt postate in bataie de joc? Sa va fie rusine!
Nimeni nu moare a 34 de grade. E vorba de frisoane din cauza unei raceli. Putem vorbi despre apropierea de deces la 40 grade sau 28-30 grade.

| Sly a răspuns:

Hei TPU de ce nu moderati comentariile care sunt postate in bataie de joc? Sa va fie rusine!
Nimeni nu moare la 34 de grade. E vorba de frisoane din cauza unei raceli. Putem vorbi despre apropierea de deces la 40 grade sau 28-30 grade.

| Cubulet a răspuns:

Exista aceasta temeratura dar foarte rar se petrece, poate cauza probleme cu moartea. Daca e sa se intample la cineva asa cev recomand sa chemati ambulanta sunand la 112, daca nu va fi prea tarziu. daca am fost de folos cu cev. sper ca te-am ajutatwinking

| Razvan_Georgian_Simion_1990 a răspuns:

Nu ai sa patesti nimic