| BuGsstormbunny a întrebat:

Cam la ce temperatura extremităților corpului nu li se face frig si sângele nu se concentrează mai mult pe organele interne? 10+grade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu ai mereu 35 de exemplu ca mine, daca corpul tau pierde caldura el va creste rata metabolica tremuri, tu trebuie sa iti menti temperatura, vezi de mai multe tricouru astfel iti menti temperatura mai bine, tu nu iti fa griji pentru organe si imbracate degetul se va vindeca poate nu e asa bine circulatia sângelui, baga o alergare de 30 min

| Catrice a răspuns:

Poti sta si la +30° daca ai circulația proastă tot or să-ți înghețe dejtelehee hee

| BuGsstormbunny explică (pentru Catrice):

Si atunci, de ce cand ies in frig degetul afectat se invineteste si cand intru in casa la 20 grade nu mai are probleme, cu toate ca are circulația redusa?

| Catrice a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Pentru că la frig circulația de redusă, iar cat revi la cald, ea devine cum era.

| BuGsstormbunny explică (pentru Catrice):

O artera suturata isi va reveni vreodată la circulația normala la frig?

| Catrice a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Depinde de cat timp a fost suturată, de cat de bine a fost suturată...

| BuGsstormbunny explică (pentru Catrice):

De 3 luni, doar.

| zilog a răspuns:

Dacă corpul uman ajunge la temperatura de 22 *C omul moare sigur in acel moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In teorie temperatura de confort este situata intre 18-21 grade Celsius.

| BuGsstormbunny explică (pentru anonim_4396):

Am lasat un mesaj privat