| Rockzstar a întrebat:

Ce se intampla daca am băut suc si iau sirop de tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Se întâmplă că îți vine chef de luat la trântă cu ursul.
winking

| ReddY25 a răspuns:

Nici o problemă

| ioana748 a răspuns:

Nu este nici o problema. Siropul de tuse isi face efectul.
Doar sa nu fie suc rece. Mai bine un ceai cald cu miere.
Sanatate,

| OneReason a răspuns:

Nu ar trebui să fie o problemă. Poți să bei sucul fără griji chiar dacă ai luat sirop pentru tuse.
Sucul și siropul pentru tuse nu interacționează unul cu celălalt în mod negativ, deci poți consuma ambele fără să fie vreo consecință negativă.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu are nimic, numai sa nu bei sirop si după câteva secunde sa bei suc

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Siropul de tuse se ia pentru calmarea tusei și gâtului. Trebuie să aștepți măcar o jumătate de oră ca siropul de tuse să își facă efectul după care poți bea suc.

| ___XxwR a răspuns:

Combinația dintre consumul de suc și administrarea de sirop de tuse nu ar trebui să provoace probleme majore sau interacțiuni periculoase, dar este întotdeauna important să citești instrucțiunile de pe ambalajul siropului și să consulți un medic sau farmacistul înainte de administrare, pentru a evita eventualele complicații sau reacții adverse.