| T3uu a întrebat:

Ce se intampla daca am inghitit de-a lungul anilor guma (multa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu se intampla nimic. Stomacul digera guma fara nici o problema.
Chestia cu lipitul de mate li se spune doar copiilor mici ca sa nu o inghita (deoarece e facuta doar pentru a fi mestecata, dar nu inseamna ca mori daca o inghiti).
Deci poti sta linistit. Nimeni nu a patit vreodata ceva de la guma.

| Doηηa a răspuns:

Nimic.

| Deniiiiiiiiiiiiii a răspuns:

O sa te doara stomacul. sa nu mai inghiti guma. Mananca timp de 10 zile fructe.

| AnaAmalia31 a răspuns:

Nimic. Noua ne-a zis d-na de bio ca nu este adevarata chestia cu lipitul de matze.

| T3uu explică (pentru AnaAmalia31):

Mersi m-ai linistit

| yasana a răspuns:

S-ar putea sa ti se fi lipit de stomac ( s-ar putea )

| dennis17 a răspuns:

Atunci cand respiri aer. s-ar putea sa te balonezi big grin