| Manaila968 a întrebat:

Salut TPU, am o problema, astazi am mestecat 2 pastile de guma de mestecat Orbit, apoi am inghitit guma, daca am inghitit 2 pastile de guma si apoi am inghitit o guma de mestecat, va trebui sa ma vada un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Ai implinit 2 ani? Ca numai un copil atat de mic sau unul cu handicap mental ar putea sa inghita guma de mestecat, fara sa-si dea seama.

| sierra1 a răspuns:

Poate n-ar strica un psiholog

| Wr3nch a răspuns:

Nu nene, ca iese pe partea cealalta in cateva ore.

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Wr3nch):

Și s-ar putea să se formeze un balon la ieșire…

| Goete a răspuns (pentru Wr3nch):

Si daca are gaze, face balon?

| Wr3nch a răspuns (pentru Goete):

Haha, de parca nu stii si tu si pacaliciul de mai sus ca se dizolva in acidul din stomac.

| Goete a răspuns (pentru Wr3nch):

Deci, face baloane happy