| Serendipity17 a întrebat:

Ce se intampla daca hemoragia nu se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de hemoragie. In general, organismul va pierde hemoglobina pana cand nu va mai putea face lipsei acesteia si persoana moare.

| AdelinaC a răspuns:

Se ajunge la deces pentru ca se pierde tot sangele din organism.Acum depinde si ce intelegi tu prin hemoragie... daca iti curg 2-3 picaturi de sange aia e o simpla sangerare care trece cu o compresa pe zona afectata dar daca iti curge sange continuu inseamna ca ai hemoragie si daca nu se opreste cu ajutorul unei compresii trebuie sa te prezinti la medic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Care hemoragie? precizeaza, ca nu-i totuna sa-ti curga sange din nas sau dintr-o vena taiata!

| madalina2727 a răspuns:

Pai o hemoragie nu se trateaza ci se opreste.Cu cat vei pierde mai mult sange cu atat creste riscul de a avea o grava anemie sau chiar de a muri.

| Minks a răspuns:

Pe scurt, mori.

| danbnz a răspuns:

Dai coltu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care hemoragie? interna sau externa?