| XdAlex321 a întrebat:

Ce se intampla daca iau 5 pastile de paracetamol si 3 de aspirina intr-o zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O să îți facă rău atâtea pastile.

| aXy99 a răspuns:

5 pastile de paracetamol sunt deja multe, de ce si 3 aspirine? Iti vor afecta intr-o oarecare masura inima. Si multe alte organe. Nu grav, dar in timp daca mai faci abuz, vei simti efectele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe într-o zi, cum să iei atâtea!?

| EGGc a răspuns:

Atâta timp cât nu ai nimic acum, nu o sa ai nici mai încolo, doar nu mai lua nimic până mâine, du-te la doctorul de familie să iti prescrie ceva, si un program exact.

| Fclau2005 a răspuns:

Eu am luat doua pastile de paracetamol pentru ca ma durea maseua foarte tare si am vomitat dupa o ora....Probabil o sa te simti mai rau ca inainte sa le iei...(Mergi sa vezi un doctor pentru orice eventualitate)