| ReVeRs a întrebat:

Ce se intampla daca iau steroizi si nu fac sala?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Daca iei steroizi nu se intampla nimic bun, cu sau fara sala. Au multiple efecte secundare si iti afecteaza negativ sanatatea (gastrita, ulcer, retentie hidro-salina, osteoporoza, insuficienta cortico-suprarenala, depresie si cate si mai cate). Mai bine faci sala fara steroizi.

5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Steroizii sunt mai daunatori decat tigarile si alcoolul la un loc!
Iti vor da organismul peste cap intrucat vor actiona la nivel hormonal.
Odata dat peste cap -organismul -nu va mai fi cale de intoarcere -vei fi un bolnav toata viata.
Eu zic sa nu iei. Sa preferi proteinele decat steroizii.

| baru a răspuns:

Sall! Se depune grasime, si.ti afecteaza ficatul! nu este indicat sa folosesti, nici cu sala nici fara. consuma natural si este bine!

| Cosmin86 a răspuns:

Se intampla ca esti retardat.

| Azµre a răspuns:

Luate în prostie pot duce la diferite boli de inima, de stomac, ficat, etc etc.

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu lua prostii de-alea ca ai sa regreti toata viata, indiferent daca faci sala sau nu.