| sevda a întrebat:

Ce se intampla daca iesi afar cand ai pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Poti contamina pe cei care vin in contact cu tine si poti sa faci complicatii-bronsita, bronsiolita dar cea mai grava encefalita(inflamarea creierului).

3 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Eu am contactat un T.B.C!

| tiger20 a răspuns:

Dai si la altii!big grin

| Deeutza66 a răspuns:

Daca iesi pe afara cand ai pojar risti sa agravezi putin situatia.(mai multe dureri. febra mai mare.etc).Dar si sa dai altor persoane. Nu este bine sa iesi afara! big grin