| Maria_5642 a întrebat:

Ce se intampla daca inghit un fir de par de pisica? Se moare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu. Pisica inghite mult mai mult par de pisica decat tine, si tot nu moare. Cand inghite prea mult, vomita ghemotoace de blana. Pe tine nu te paste nici pericolul asta, de la un singur fir. O sa-l elimini prin fecale.

... dar firul de par de pisica poate lasa urme in intestinul tau. De exemplu oua de paraziti intestinali, pentru ca pisica se poate sa se fi trantit pe jos exact unde ai venit tu incaltat, purtand pe talpi oua de viermisori intestinali din praful drumului, unde toti cainii maidanezi isi fac nevoile.

8 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, noi inghitim si paianjeni in somn, si alte porcarii.

| Delicacy a răspuns:

Te inneci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca daca inghiti unu mori dar incearca sa nu mai inghiti ca se face chist la plamani nu dormii cu pisica la gura.Ai grija bafta!

| Puffulets a răspuns:

Nu, cum sa morilaughing. nu se intampla nimicbig grin

| Cryshhtian a răspuns:

Buna! daca pisica e sanatoasa nu cred ca patesti nimic, cel mai probabil firul de par va fi eliminat prin excretie dar totusi daca te simti rau du-te la medicul de familiewinking sanatate! funda?big grin

| YoYo321 a răspuns:

Nulaughing

| frumusica01 a răspuns:

Nu se moare dar daca inghiti mai mult par de pisica se strange un chem in stomacul tau si vei fi operata ca sa til scaoat dar NU MORI daca ai fi murit atunci oameni nu ar mai fi avut pisici in casa happy

| Maria_5642 explică:

Raspunsul castigator va fi unul inteligent si cu explicatii...Deja am unul in minte, dar mai astept raspunsuri.