| ZaKid a întrebat:

Ce se intampla daca iti rupi o alunita? (sa nu se inteleaga ca mi-am rupt vre-una,dar mi-a trecut de cateva ori prin minte dar nu am facut-o).
Totusi,cum as putea sa scap de ele fara a apela la un dermatolog sau la operatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îndepărtarea lor se fac numai după un consult dermatologic și dacă este imperios necesar îndepărtarea lor chirurgical/laser.
Nu te gândi la leacurile băbești.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Beckyyy a răspuns:

Pai,mai bine lasa-le acolo unde sunt.
Daca iti rupi o alunita poti sa faci cancer,sau, in cel mai bun caz, peste cea rupta o sa se faca alota mai urata si canceroasa.Serios,nu umbla la ele, poti sa faci cancer.
Nu prea ai cum sa scapi de alunite...