| Idkdecenu a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mai am un pic de puroi în gât și fumez o țigară de pofta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine numai fuma

| Violleta2022 a răspuns:

Nu va trece daca fumezi, dar asta este problema ta... fiindca tutunul afecteaza foarte rau gatul si plamani, producand cancere.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca omul e o persoana calma de fel, sansa de a face cancer e minima. Stresul activeaza de obicei bolile, mai ales cancerul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Fumatul dauneaza grav plamanilor, producand cancerul de plamani, indiferent ca fumezi de placere sau de stres, asta este deja dovedit stiintific, fiind ucigasul numarul 1 in lume.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Violleta2022):

Da? spune-le asta batranilor care fumeaza de 30 de ani si sufera doar de tuse in cel mai rau caz laughing. Unchiul meu, e unul din cazuri. Are 60 de ani si el fumeaza de cand avea 20. Traieste si acum bine mersi si-l doare la banana. Stresul e factorul declansator in toate bolile grave. Si o viata nesanatoasa poate provoca cancer, dar nu atat de des cum provoaca stresul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu-i nevoie sa spun nimanui asta, ca-s destui ignoranti care cred ca nu au nimic, pana da canceryul peste ei si se cara in cateva luni. Stai ca are doar 60 de ani, sa-l vedem peste 10-15 ani.

Asta este deja dovedit stiintific!
De altfel scrie pe toate pachetele de tigari acest lucru.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti un exemplu irelevant in statistica asta, pentru ca tu ai avut un cancer mutagen provenit de la radiatii. Si in plus, nu promovez fumatul sau alte obiceiuri nesanatoase, pentru ca stiu si eu ce afectiuni pot aduce. Eu doar zic, ca nu sunt atat de grave pe cat este stresul constant.
Poti face diabet de la suparare, schizofrenie si alte boli mintale de la anxietate si singuratate, hepatita sau ulcer tot de la anxietate si stres continuu, sindrom de intestin iritabil si cancer de colon tot de la stres, boli vasculare si de inima tot de la anxietate si stres continuu, si lista poate continua. Corpul poate face fata cat de cat la diversi stimuli chimici externi, dar nu poate face fata daca se ataca singur.

| ReddY25 a răspuns:

Nu fuma

| mont a răspuns:

Nimic

| Paracetamol0lol a răspuns:

Păi mori

| CostacheNegruzzi404 a răspuns:

Probabil ca ar trebui sa lasi putin tigarile si sa incerci sa nu mai fumezi deloc pana iti trece (oricum trebuie sa te duci la un medic neaparat)
Funda?